ZIDARSTVO

PRVI BETON

Наша производња

Проучите производњу наших иновативних грађевинских материјала
Close
Да ли имате нека питања? Контактирајте нас!
„Кликом на дугме пристајете на обраду личних података и сагласни сте са политиком приватности."
Заједно са искуством, донели смо у Србију иновативне материјале и методе изградње, а сопствена производња бетонских блокова, раствора и лепила нам омогућава да будемо конкурентни и да постављамо нове стандарде у изградњи малоетажних стамбених зграда.
Перлитобетонски блокови
У овом чланку ћемо разговарати о томе из чега су направљени ови блокови и како се разликују од других врста блокова. Такође ћемо размотрити главне врсте и карактеристике овог материјала. А у завршном делу чланка наћи ћете преглед његове примене.
На тржишту постоји много различитих врста бетона. Али технологија за њихово производње се своди на три главне компоненте.

Дакле, перлитобетонски блокови укључују:

  • Везивна супстанца - цемент
  • Запунач - упукнути перлит, керамзит
  • Порообразивни додаци
Вероватно сте многи чули за овај материјал. Јер има широку примену, од грађевинарства и пољопривредних радова до производње козметике.
ПЕРЛИТ
Као што видите, тако обжењен материјал може да се добије као врло порисан и лак минерал. По својствима топлоте, може се упоредити са савременим утепљивачима типа минералне вате и ЕППС-а.
Када се расплављена магма или лава замрзне и кристализују, формирају чврсте и густе карпестине: гранит, диорит, габбро, базалт и тако даље. Али шта би се десило ако би се процес хлађења нагло убрзао? У том случају, топла биљка не би успела да се кристализује и претвори у вулканско стакло.
Познат пример вулканског стакла је обсидијан. Понекад се формира у местима где је стално прана подземним водама. Тада се камен, на неки начин, упива влагом. Научно, овај процес се зове хидратација. Добијате нови материјал - перлит.
"Сирви" перлит долази у фабрику, где се уноси у посебну пећ и врло брзо се пече до температуре од 900 до 1150 ° Ц. У овом случају, камен се топи и постаје пластичан, а вода се изненада претвара у пару и повећава се. Као резултат тога, перлитово зрно буквално се пуши. Отуда и назив - надути перлит.
Избор одређене фракције зависи од врсте бетона који треба добити и његових својстава. На пример, за припрему гипса или раствора за клађење, узимају средњи или мали перлитни песак. За уређивање подне скрепнице користан је велики песак или мали камен. А на бази великог крхка се прави мешавина за заливање великих конструкција.

Посебности перлитобетонских блокова

У грађанској изградњи најпотребније су две велике групе бетонских блокова. Прве - су тешке на каменцу (гранитном, диоритном, базалтном и тако даље) и песку. Други - су лагани блокови, којима се односе и перлитобетонски.
Од тешких блокова се разликују:
  • Мало тежине
  • Због тога се смањује оптерећење на темеље и темеље бетонских конструкција.
  • Теплоизолационим својствима
  • Лаки блокови се одликују високом пористошћу и много боље задржавају топлоту у просторији.
  • Смањена чврстоћа
  • Такви материјали су погодни за изградњу мало- и вишеспратних стамбених зграда, али не могу да издржавају екстремне оптерећења.
  • Једноставност у раду блокови се добро обрађују и брзо се монтирају.
У исто време, они имају своје карактеристике, због којих се издвајају у редовима "браћа".
Од осталих блокова их разликује:
  • Трајност
  • При истом значењу густине, перлитобетонски блокови имају већу марку чврстоће од керамзито-, шунгизито-, шлакобетонских и других блокова на пористим пуњачима.
  • Ниска топлотна проводљивост
  • Зрна надутог перлита се састоји од 70-90% ваздуха, због чега блокови на његовој основи имају највише показатеље топлотне изолације у поређењу са конкурентима.
  • Универзалност
  • Перлитобетонски блокови се могу користити у широком спектру радова: од подизања носачких конструкција до уређења ефикасне топлоте изолације.
  • Драгоценост
  • А то је главни минус материјала. За разлику од тог истог керамзита, сировина за производњу вспуцтаног перлита углавном се увози из Грчке, Турске и других земаља. Због тога се повећава цена бетона и готових производа од њега.
Производња перлитобетонских блокова
Овде ћемо вам рећи све о томе како да направите наше блокове.
Машине за производњу бетонских блокова
Машине за израду бетонских блокова заузимају важно место у производњи, употреби и продаји основних материјала неопходних у грађевинској индустрији, као што су брикети, празни блокови, брусчатка, паркет. Блокова технологија, која се користи вековима, користи се у облику бетонских блокова већ дуже време, и несумњиво ће се и даље користити.

Технологија израде перлитобетонских блокова укључује следеће фазе:

  • Припрема опремне форме.
  • Мешање компоненти.
  • Припрема масе.
  • Залив.
  • Загушавање.
  • Улазак и заглављење.
  • Разбијање облога.
  • Потпуно сушење и набављање потребне чврстоће формираном блоком.
Главна карактеристика такве схеме је примјењивост на велики обим заливане бетонске масе. Јер, у малом обиму облике-опалубе, маса ће почети да се расслоја на суви остатак и воду, што ће довести до нетачности у величини. У решавању проблема користи се вибростанка и преса. Под њиховим утицајем, бетон добија више јединствену структуру и прецизни облик.
Ако се рецептура користи исправно, блокови су суви након два дана. Довољну чврстоћу за изградњу добиће не раније од 3-4 недеље. Приликом индустријске производње за ту сврху, они се стављају у специјалне сушачке камере са одржавањем задатог температурно-влажног режима.
Маљтера на бази перлита
Користећи се искуством које смо стекли у производњи перлитобетонских блокова и развијајући сопствену рецептуру, дошли смо до материјала за завршну обраду који допуњује наше блокове и даје још већу чврстоћу и топлоту - перлитобетонску гистуру.
Наша технологија за производњу шпатле даје значајни пораст у свим корисним карактеристикама куће, а такође омогућава постављање фасадних обрада било које тежине, било да је то сајдинг или природни камен.
Након извршења свих фаза, на излазу добијамо грађевинске материјале са високом чврстошћу, топлотним и хидро- заштитним својствима

Имате питања?

Радо ћемо разговарати о вашим жељама!

„Кликом на дугме пристајете на обраду личних података и сагласни сте са политиком приватности“
Контакти

Пишите нам, зовите нас и долазите код нас.

Контакти
+381 66 809 39 99
prvi.beton@gmail.com
Адреса
Novi Beograd
Локација
Ми смо близу вас, само нас позовите

© Sva prava zadržana. Prvi Beton DOO.
Smernice za privatnost
Made on
Tilda